joi, 24 februarie 2011

Vreau o Tara ca Afara

 Romania are o  istorie fabuloasa,insa  cati  din voi ati invatat istoria  reala a acestei tari  in scolii,am fost indoctrinati  cu  informatii  false si continuam sa suferim dupa  efectele  negative  a acestei "reeducari"in interesul  puterii.Situatia sociala dupa  cum se stie  este deplorabila iar politicile  aplicate actioneaza  in derizoriu.Am o dorinta,un vis, o speranta cum  doriti sa-i ziceti si dumneavoastra aveti banuiesc haideti sa   nu lasam  lucrurile doar la latitudinea cu vantului"a dori'. Avem  nevoie de o scanteie ce poate pune lucrurile  in miscare, avem dreptul sa  ne  informam si  totul  in  interesul  binelui colectiv nu al  binelui individual postat  de "elita" de politicieni in mana  carei se  afla  putere.Nu  credeti  ca  daca sa-r pune presiune  cu adevarat pe ei cu adeavarat si n'am trata  lucrurile  cu nonsalanta le-am putea   redirectiona  actiunille indiidualiste  in  intereseul  nostru,social.....Pe parcursul  discutiilor  nostre  sper sa  tratam  Romania are o  istorie fabuloasa,insa  cati  din voi ati invatat istoria  reala a acestei tari  in scolii,am fost indoctrinati  cu  informatii  false si continuam sa suferim dupa  efectele  negative  a acestei "reeducari"in interesul  puterii.Situatia sociala dupa  cum se stie  este deplorabila iar politicile  aplicate actioneaza  in derizoriu.Am o dorinta,un vis, o speranta cum  doriti sa-i ziceti si dumneavoastra aveti banuiesc haideti sa   nu lasam  lucrurile doar la latitudinea cu vantului"a dori'. Avem  nevoie de o scanteie ce poate pune lucrurile  in miscare, avem dreptul sa  ne  informam si  totul  in  interesul  binelui colectiv nu al  binelui individual postat  de "elita" de politicieni in mana  carei se  afla  putere.Nu  credeti  ca  daca sa-r pune presiune  cu adevarat pe ei cu adeavarat si n'am trata  lucrurile  cu nonsalanta le-am putea   redirectiona  actiunille indiidualiste  in  intereseul  nostru,social.....Pe parcursul  discutiilor  nostre  sper sa  tratam  orice  tema  de politica interna, internationala si nu numai atat....sa  tratam  lucruri si fapte  reale  a  vietii  de  zi cu zi  folosindu-ne  de invataturile  trase  din  trecut....... E Romania un destin in sensul in care nu-l  putem schimba sau noi  detinem mijloacele de  evolutie  a acestei tari? orice  tema  de politica interna, internationala si nu numai atat....sa  tratam  lucruri si fapte  reale  a  vietii  de  zi cu zi  folosindu-ne  de invataturile  trase  din  trecut....... E Romania un destin in sensul in care nu-l  putem schimba sau noi  detinem mijloacele de  evolutie  a acestei tari?

2 comentarii: