Romania are o istorie fabuloasa,insa cati din voi ati invatat istoria reala a acestei tari in scolii,am fost indoctrinati cu informatii false si continuam sa suferim dupa efectele negative a acestei "reeducari"in interesul puterii.Situatia sociala dupa cum se stie este deplorabila iar politicile aplicate actioneaza in derizoriu.Am o dorinta,un vis, o speranta cum doriti sa-i ziceti si dumneavoastra aveti banuiesc haideti sa nu lasam lucrurile doar la latitudinea cu vantului"a dori'. Avem nevoie de o scanteie ce poate pune lucrurile in miscare, avem dreptul sa ne informam si totul in interesul binelui colectiv nu al binelui individual postat de "elita" de politicieni in mana carei se afla putere.Nu credeti ca daca sa-r pune presiune cu adevarat pe ei cu adeavarat si n'am trata lucrurile cu nonsalanta le-am putea redirectiona actiunille indiidualiste in intereseul nostru,social.....Pe parcursul discutiilor nostre sper sa tratam Romania are o istorie fabuloasa,insa cati din voi ati invatat istoria reala a acestei tari in scolii,am fost indoctrinati cu informatii false si continuam sa suferim dupa efectele negative a acestei "reeducari"in interesul puterii.Situatia sociala dupa cum se stie este deplorabila iar politicile aplicate actioneaza in derizoriu.Am o dorinta,un vis, o speranta cum doriti sa-i ziceti si dumneavoastra aveti banuiesc haideti sa nu lasam lucrurile doar la latitudinea cu vantului"a dori'. Avem nevoie de o scanteie ce poate pune lucrurile in miscare, avem dreptul sa ne informam si totul in interesul binelui colectiv nu al binelui individual postat de "elita" de politicieni in mana carei se afla putere.Nu credeti ca daca sa-r pune presiune cu adevarat pe ei cu adeavarat si n'am trata lucrurile cu nonsalanta le-am putea redirectiona actiunille indiidualiste in intereseul nostru,social.....Pe parcursul discutiilor nostre sper sa tratam orice tema de politica interna, internationala si nu numai atat....sa tratam lucruri si fapte reale a vietii de zi cu zi folosindu-ne de invataturile trase din trecut....... E Romania un destin in sensul in care nu-l putem schimba sau noi detinem mijloacele de evolutie a acestei tari? orice tema de politica interna, internationala si nu numai atat....sa tratam lucruri si fapte reale a vietii de zi cu zi folosindu-ne de invataturile trase din trecut....... E Romania un destin in sensul in care nu-l putem schimba sau noi detinem mijloacele de evolutie a acestei tari?
Dumneavoastra ce vreti?
RăspundețiȘtergere"vreau o tara ca affara"!
RăspundețiȘtergere